Najrozšírenejším materiálom v súčasnosti na výstavbu chodníkov sú betónové dlažby a platne. Charakteristické je pre nich rýchla pokládka, farebné variácie a dlhá živnosť.

Zámková dlažba

Zámková dlažba je betónová dlažba určená do exteriéru. Má vysokú pevnosť, mrazuvzdornosť a vysokú odolnosť povrchu proti vonkajším vplyvom. Všetky zámkové dlažby sú už vo výrobe opatrené trvalou impregnáciou.

Vonkajšia dlažba

Vonkajšiu dlažbu môžete použiť prakticky všade, na schody, terasu, balkón, okolo bazéna, na parkovacie plochy, do garáže alebo na chodník pred domom. Vďaka jej odolnosti a vlastnostiam sa hodia aj na použitie do výrobných hál, dielní, priemyselných parkov, obchodných priestorov a kancelárií, ale aj hotelov.

Obrubníky zabezpečujú estetické ukončenie okrajov a plôch z betónovej dlažby a terasových platní. Široký výber farebných a tvarových prevedení ponúka veľa možností. Obrubníky sú neoddeliteľnou súčasťou každej betónovej plochy, zaručujú jej stabilitu a oddelenie od trávnatých plôch.

Palisády umožňujú ukončenie okrajov z betónovej dlažby a vytváranie svahových a terénnych stupňov, stavbu menších oporných stienok a oddelenie jednotlivých záhonov, trávnatých a kvetinových plôch. Široký výber farebných a tvarových prevedení ponúka veľa možností. Tieto betónové prvky nielenže harmonicky ukončujú betónovú plochu, ale zaručujú aj jej stabilitu.

Mám záujem

© 2021-2023 Sestav. Tvorba web stránok

Člen skupiny

Zrolovať na začiatok